Barokowa łazienka

Przepych, luksus i blask – tak w skrócie można podsumować styl barokowy. Pomimo, że nowe trendy w projektowaniu odchodzą od tego typu rozwiązań na rzecz prostoty i minimalizmu, istnieje grupa osób, które nie wyobrażają sobie wnętrz bez licznych ozdób i ornamentów. Dziś podpowiemy, jak urządzić barokową łazienkę i co powinno się w niej znaleźć, by zyskała podziw wszystkich gości – nawet wielbicieli nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji.

Obecnie w sklepach dominują meble i akcesoria pasujące do nowoczesnych wnętrz, dlatego miłośnicy stylu barokowego muszą spędzić dużo czasu na to, by urządzić swoją wymarzoną łazienkę.

Wanna w stylu barokowym

Jeśli urządzasz swoją łazienkę w stylu barokowym, wanna będzie prawdopodobnie jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów. Dlatego należy zadbać o to, by wybrać model, który robi wrażenie. Szczególnie polecane są wanny wolnostojące na nóżkach, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Umywalka w stylu barokowym

Pomimo, że umywalki na szafce wydają się bardziej praktyczne, nic nie doda barokowej łazience takiego uroku jak umywalka stojąca na nogach lub postumencie.

Lustro barokowe

Bez względu na to w jaki sposób urządzimy naszą barokową łazienkę, warto zadbać o lustro z grubą, ozdobną ramą. Najlepiej by była ona w odcieniu złotym lub srebrnym.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *