Dodatki w łazienkach – czy warto je stosować?

Łazienka powinna sprawdzać się przede wszystkim w swojej praktycznej funkcji. Jednak któż nie chciałby mieć łazienki niczym rodem ze SPA. Gdzie zapachowe świece i płyny do kąpieli potrafią zrelaksować nadszarpane nerwy. Gdyby skupić się na praktycznym podejściu do wystroju łazienek, tak naprawdę okazuje się, iż niewiele elementów jest w niej potrzebne. Wystarczy miejsce do kąpieli – wanna lub prysznic, umywalka i toaleta, jeśli nie znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu.
Jednak takie wnętrze byłoby bardzo surowe. Oczywiście, są osoby, którym taki minimalizm odpowiada, a w niektórych sytuacjach jest on wręcz wskazany, na przykład jeśli chodzi o wnętrza industrialne.
Jednak dla osób, dla których łazienka staje się świątynią odpoczynku, relaksu i doznań zmysłowych w akompaniamencie kadzidełek, świec zapachowych i kosmetyków, warto postawić na dodatki, które będą stanowić subtelną ozdobę tego wnętrza. Które z nich warto mieć w łazience?
Dodatki, które warto mieć w łazience
Jednym z podstawowych jest elegancki pojemnik na mydło w płynie. Coraz więcej osób woli mieć dozownik z mydłem, niż tradycyjną kostkę mydła w okolicach umywalki. Jest to po prostu bardziej oszczędne i praktyczne.
Z drugiej strony warto także zakupić mydelniczkę. W szczególności przydaje się osobom, które z mydła korzystają w trakcie kąpieli lub prysznica. Niejednokrotnie dostępne są zestawy, które składają się z dozownika na mydło, mydelniczki oraz opcjonalnie kubka na szczoteczki. Ponieważ to kolejny, subtelny element, który pozwala zachować porządek i czystość w łazience, a jednocześnie stanowi dodatkowy element dekoracyjny.
Wśród dodatków warto mieć również wieszak na ręczniki, najlepiej w pobliżu miejsca, gdzie bierze się kąpiel. Dzięki temu ręcznik będzie pod ręką i można uniknąć jego zamoknięcia.
Dobrym dodatkiem są także lampy LED typu oczka. Pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w łazience, a jednocześnie stanowią doskonałe źródło światła punktowego w łazience.
Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów do łazienki, zarówno pod kątem ich użyteczności, ale też designu można stworzyć niepowtarzalne wnętrze, które stanie się ostoją, jeśli chodzi o chwilę odpoczynku, relaksu, ale też codziennej toalety.