Nowoczesne dodatki łazienkowe – jak wybrać dodatki do łazienki?

Coraz częściej poza armaturą oraz ceramiką łazienkową wybiera się dodatki do łazienki, które mają nadać jej ostatecznego szlifu i wykończenia. Dodatki do łazienki to także ogromna pomoc w zorganizowaniu łazienki funkcjonalnej i użytecznej.
Co wchodzi w skład wyposażenia łazienek?
W skład wyposażenia łazienki wchodzą:
– umywalki;
– postumenty;
– WC, bidety, pisuary;
– brodziki;
– kabiny;
– wanny;
– i dodatki do łazienki.
Co kryje się pod określeniem dodatków do łazienki?
Dobór odpowiednich dodatków do łazienki tylko z pozoru wydaje się łatwy, a tak naprawdę jest to spore wyzwanie. Dzięki dodatkom łazienkowym dopełnia się aranżacja, podkreśla się styl, wytwarza się klimat, ale to nie wszystko. Dodatki powinny być także funkcjonalne. Producenci starają się prześcigać w pomysłach na oryginalne dodatki łazienkowe, a wliczyć w nie można:
– pojemniki;
– uchwyty;
– wieszaki.
Jak zatem wybrać odpowiednie dodatki, tak by spełniały wyżej wymienione warunki?
Przede wszystkim powinno się kierować kilkoma prostymi zasadami, dzięki czemu wyszukiwanie dodatków może okazać się ciekawą przygodą.
1. Łazienka powinna być przedłużeniem wszystkich innym pomieszczeń w domu, w związku z tym zastanów się, w jakiej stylistyce posiadasz dodatki w pozostałych wnętrzach. Poza funkcjonalnością dodatki powinny być estetyczne i ciekawe. Trendy pozwalają na wyjście poza schematy, zatem nie muszą być to dodatki w jednym kolorze, coraz częściej wchodzi się z innymi fakturami i materiałami, a w łazience dzięki różnym barwom nie ma prawa być nudno.
2. Podpowiedzią także może być wybranie jednego konkretnego stylu i trzymanie się go uparcie do końca, na wstępie określając także kolor czy jaki klimat chce się osiągnąć.
3. W małych łazienkach warto dostosować się do stylu minimalistycznego, stawiając kilka dodatków posiadających wyrazisty charakter. W małym pomieszczeniu zbyt duża ilość drobiazgów mogłaby zadziałać przytłaczająco.
4. Warto postarać się, by wybrany dodatek do łazienki był połączeniem funkcjonalności z estetyką.
5. Należy wybierać odpowiednie oświetlenie, najnowsze trendy w oświetleniu łazienki nakazują chowanie listew LED na przykład w oprawę lustra, czy pod półką.
Wiedząc, że akcesoria łazienkowe, w tym dodatki są uzupełnieniem aranżacji, nadającym wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, chcąc osiągnąć zamierzony cel, nie bój się eksperymentować kolorami, wybieraj specjalnie skomponowane zestawy, jak i różnorodne formy.