Tradycyjna łazienka czy pokój kąpielowy?

Nasza łazienka kojarzy się z miejscem na relaks, odpoczynek i regenerację sił po pracowicie spędzonym dniu. Coraz częściej zastępowana jest pomieszczeniem, które jeszcze lepiej spełnia te funkcje, a mianowicie – pokojem kąpielowym. Dziś przedstawimy wady i zalety takiego rozwiązania.

 

Łazienka

Tradycyjna łazienka spełnia wiele funkcji i służy zarówno do relaksu i odpoczynku, jak i ma zastosowanie praktyczne jako miejsce na pralkę, suszarkę i środki czystości. Dzięki temu tego typu pomieszczenie świetnie sprawdza się, gdy mamy do zagospodarowania niewielką przestrzeń. Ponadto, specjalnie zaprojektowane meble znajdujące się w sąsiedztwie źródeł wilgoci są na nie odporne i nie ulegają uszkodzeniom. Minusem tego rozwiązania jest to, że tego typu łazienka raczej będzie kojarzyć nam się z praktycznym zastosowaniem i w przeciwieństwie do pokoju kąpielowego nigdy nie zapewni wyjątkowej atmosfery charakterystycznej dla tego typu pomieszczeń.

 

Pokój kąpielowy

Pokoje kąpielowe polecane są właścicielom dużych mieszkań i domów. By prawidłowo spełniały swoje funkcje potrzebna jest duża przestrzeń. Mimo to, nie ma w nich miejsca na pralkę czy środki czystości. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie właścicielom miejsca na wieczorny relaks. W przypadku aranżacji tego typu pomieszczeń mamy znacznie szerszą gamę możliwości. Możemy wykorzystać zarówno meble przeznaczone do łazienki lub tez salonowe. W takim pokoju nikogo nie zdziwi puszysty dywan na środku pokoju czy półka z książkami – to w jaki sposób go urządzimy zależy tylko od naszej wyobraźni. Niestety, tego typu rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku dużych domów czy mieszkań, ponieważ wszystkie praktyczne sprzęty będziemy musieli umieścić w innym pomieszczeniu.

 

Dzięki naszym meblom i armaturze urządzisz łazienkę w każdym stylu. Poznaj ofertę swiatlazienek.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *