Wszystko do łazienki – kolekcje marki Ceramica Flaminia

Kiedy remont łazienki za pasem, trzeba się zacząć rozglądać za akcesoriami. Oferty w sklepach zachęcają do kupna, jest ich jednak tak wiele, że nie wiadomo co wybrać.

Czym się kierować przy wyborze armatury łazienkowej? Zapewne doświadczenie i długoletnia produkcja powinny mieć kluczowe znaczenie. Skupmy się na jednej z włoskich marek – Ceramica Flaminia.

Kiedy Ceramica Flaminia rozpoczęła produkcję armatury łazienkowej – trochę historii?

W 1954 roku 23 robotników podczas nieudanych strajków podejmuje decyzję o założeniu firmy Ceramica Flaminia. W 1955 roku zaczynają już produkcję armatury łazienkowej, wkładając w swoje marzenia mnóstwo pracy i zaciągniętych długów. W tamtych czasach tworzono z płyt glinianych, a cała obróbka odbywała się ręcznie. Wszystko wypiekano w piecu opalanym drewnem, bez dodatkowych przyrządów do pomiaru temperatury. Firma jednak bardzo szybko ewoluuje, następują zmiany modyfikacji technologii produkcji. Wraz ze wzrastającym popytem zwiększa się ekspansja obszaru produkcyjnego, zmieniają się kształty, znacznie różniące się od klasycznych propozycji. Powstają coraz to nowe linie produkcyjne, a w 2004 roku Giullio Cappellini przejmuje kierownictwo artystyczne, otwierając się na współpracę z utalentowanymi młodymi projektantami. Współpraca z takimi talentami, jak  Alessandro Mendini, Paola Navone, Nendo i Jasper Morrison daje możliwość na ciągłości produkcji artykułów designerskich wyłącznie we Włoszech.

Gdzie kupić armaturę łazienkową Ceramica Flamina?

Sklep Świat Łazienek XXI w. bardzo dba o swoją ofertę, nie mogło więc tam zabraknąć produktów Ceramica Flamina z wielu designerskich serii. Między innymi wyrafinowana znalazła się kolekcja Flaminia Flag, która zrodzona została z gry kontrastów. Należy zwrócić uwagę na esencjalny kształt, niemniej pełen emocjonalnych detali. Kolekcja Flag nadaje kolorom ważną rolę w projektowaniu. Flag to wyrafinowana kolekcja ceramiki sanitarnej i umywalek uzupełniona o lustra z oświetleniem LED.

Flaminia Flag to nie wszystko

Spośród kolekcji Ceramica Flamina dostępnych w sklepie Świat Łazienek XXI w. można między innymi wybrać:

  • Flaminia App;
  • Flaminia Pass;
  • Flaminia Nuda;
  • Flaminia Astra;
  • Flaminia Bonola;
  • Flaminia Bloom;
  • Flaminia Efi;
  • Flaminia Evergreen;
  • Flaminia IO;
  • Flaminia Miniwash oraz wiele innych bardzo cenionych kolekcji.

Ceramica Flamina oprócz nienagannej techniki, komfortu użytkowania i bezpieczeństwa, nowatorskiego wzornictwa, niebywale cieszy oko i upiększa łazienki. Ich doświadczenie pozwala na zaufanie do firmy, jest się pewnym trwałości i wytrzymałości produktów.