Efektowne pomysły na wannę w łazience

Łazienka łączy w sobie cechy funkcjonalne pomieszczenia z estetyką oraz komfortem użytkowania tej przestrzeni. By miejsce to było kompletne, należy zadbać o wszelkie elementy, związane z armaturą sanitarną, których łazienka wymaga. Należą do nich umywalka, wanna lub prysznic, często także toaleta, opcjonalnie bidet. Wybór poszczególnych elementów powinien być podyktowany ogólnym wyglądem łazienki oraz jej charakterystyką, jak też metrażem. Tylko w ten sposób można stworzyć funkcjonalne, przyjazne wnętrze.

Wanna w łazience zabudowana

Wśród motywów, które są obecnie bardzo popularne w przypadku łazienek, coraz więcej propozycji nawiązuje do materiałów naturalnych, takich jak drewno, czy kamień. Widać to między innymi w przypadku propozycji poszczególnych modeli płytek. Jednocześnie, nowoczesne materiały budowlane, przeznaczone do wykończenia przestrzeni, takie jak tynk dekoracyjny, cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Jego atutem jest odporność na wilgoć, duża wytrzymałość mechaniczna oraz jednolita powierzchnia.

Niezależnie od wyboru materiału wykończeniowego, wanna w zabudowie powinna posiadać elementy, które łączą samą część zabudowaną z łazienką. Dlatego popularne jest wykorzystanie tego samego rodzaju materiału do wykończenia podłogi u zabudowy. W ten sposób można uzyskać spójne, eleganckie wnętrze.

Poprzez wykorzystanie materiałów, które imitują drewno, można uzyskać efekt łazienki w stylu fińskim, która bardziej kojarzona jest z sauną.

Wanna narożna – co zamiast zabudowy?

Nie każdy jednak decyduje się na zabudowę wanny. Niektórzy nie są zwolennikami takiego rozwiązania, inne osoby podchodzą do sprawy ekonomicznie i pragną zredukować koszty związane z wykończeniem łazienki. Dlatego istnieje rozwiązanie alternatywne, proste i eleganckie. Jest nim osłona, najczęściej wykonana z plastiku, która stanowi zwieńczenie wanny i jej jednoczesne uzupenienie.

Wanna wolnostojąca – czy warto?

Z reguły wanny zabudowane mają postać wanien narożnych. Jednak innym, bardzo klasycznym rozwiązaniem są wanny stojące. Z pewnością jednak wymagają więcej przestrzeni w łazience, niż standardowe wanny. Wszystko dlatego, że ideą takiej wanny jest wygodny do niej dostęp z każdej strony. Jednocześnie, warto zawczasu podjąć decyzję, co do wyboru typu wanny. Wszystko dlatego, że niezbędne jest przygotowanie odpowiednich przyłączy wody oraz odpływów.

Bez wątpienia, wanna wolnostojąca nadaje swoistego charakteru przestrzeni, elegancki i klasycznego wyglądu.