Jak urządzić małą łazienkę?

Urządzanie małej łazienki zawsze stanowi wyzwanie. Musimy zaaranżować przestrzeń tak by wyglądała estetycznie, a jednocześnie by dało się zmieścić w niej wszystkie niezbędne urządzenia, z których będziemy korzystać. Trzeba też zadbać o elementy, które powiększą optycznie nasze wnętrze.

Zastanów się czego najbardziej potrzebujesz w swojej łazience. Jeśli masz możliwość zastąpienia wanny kabiną prysznicową albo możesz postawić pralkę w kuchni, warto rozważyć taką możliwość. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku przechowywania. Wszystko to co jest zbędne powinniśmy trzymać w innych pomieszczeniach, w których mamy do zagospodarowania więcej przestrzeni.

Wanna czy kabina prysznicowa?

To dość częsty dylemat posiadaczy małych łazienek. Kabina prysznicowa zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż wanna. Najlepiej zdecydować się na model z przezroczystymi drzwiami, tak by optycznie powiększyć naszą łazienkę. Jeśli jednak nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez długich kąpieli w wannie to powinniśmy zdecydować się na wannę asymetryczną, która zajmuje mniej miejsca niż klasyczna wanna prostokątna.

http://swiatlazienek.com.pl/p18153,bihc-omnires-health-kabina-dwuskrzydlowa-szklo-graffitowe-jk2808-lc2-gr.html 

Optyczne powiększenie

Łazienki w jasnych odcieniach będą zawsze wydawały się większe niż te ciemne. Dlatego też powinniśmy wybierać jasne kolory ścian i płytek i ograniczyć ilość zbędnych dodatków do minimum. To da nam wrażenie większej przestrzeni. Ważnym elementem będą też lustra, które umieszczone w odpowiednich miejscach mogą znacząco „powiększyć” naszą łazienkę.

http://swiatlazienek.com.pl/k1131,lazienka-meble-lazienkowe-lustra-oswietlenie.html

Ceramika łazienkowa

Coraz częściej producenci decydują się na tworzenie serii mebli i ceramiki przeznaczonych specjalnie do małych łazienek. Dzięki nim oszczędzimy cenną przestrzeń, co sprawi, że nasza łazienka stanie się optycznie większa.

http://swiatlazienek.com.pl/p55932,althea-cover-umywalka-stawiana-na-blacie-45×35-cm-biala-40582.html 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *