Lustro kryształowe do łazienki. Jak wybrać odpowiedni model?

Duże lustro stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się lustra kryształowe, które oprócz funkcji praktycznej, wzbogacają estetycznie przestrzeń, a dodatkowo także optycznie ją powiększają. Jak wybrać lustro do łazienki? Podpowiadamy!

Lustro w łazience – jaki model sprawdzi się najlepiej?

Wybór idealnego lustra dla wielu może okazać się nie lada wyzwaniem. Zgodnie z podstawową zasadą aranżacji łazienek, wielkość lustra powinna być adekwatna do wielkości pomieszczenia. Niemniej jednak zaleca się, aby szerokość lustra wynosiła od 40 do 80 cm. Dzięki temu każdy z domowników będzie mógł z niego wygodnie korzystać. Jeżeli chodzi o długość, to ta zależna jest od dostępnej powierzchni oraz indywidualnych preferencji.

Urządzając małą łazienkę, najlepiej wybrać lustro pozbawione zdobnych ram, które mogłyby dodatkowo przytłaczać aranżację. Na niewielkich przestrzeniach efektownie będą prezentowały się klasyczne lustra kryształowe – proste i eleganckie zarazem. Co więcej, przez wzgląd na swój uniwersalny charakter doskonale wkomponują się w każdy styl aranżacyjny. Posiadacze dużych i przestronnych łazienek mają zdecydowanie większe pole do popisu. Mogą wybierać oni pomiędzy różnymi rodzajami, kształtami i wielkościami.

Świetną alternatywą dla tradycyjnego lustra będzie montaż lustra z podświetleniem LED, co dodatkowo rozjaśni i optycznie powiększy przestrzeń.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lustra do nowoczesnej łazienki?

Łazienki urządzone w stylu nowoczesnym wyróżnia prostota oraz minimalizm. Planując zakup lustra kryształowego, warto zwrócić uwagę na kształt pozostałych elementów wyposażenia, zwłaszcza ceramikę oraz armaturę łazienkową. Jeżeli umywalka i baterie są kanciaste, wówczas najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup klasycznego, prostokątnego lustra. W przypadku, kiedy elementy wyróżniają się obłymi liniami, zdecydowanie lepszym wyborem będzie lustro okrągłe.

Eleganckie lustra kryształowe oraz więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na stronie https://www.swiatlazienek.com.pl/.

Gdzie najlepiej zamontować lustro?

Lustra w łazience mocowane są zazwyczaj tuż nad umywalką, co pozwala na komfortowe wykonywanie codziennych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych, chociażby takich jak mycie zębów, golenie czy układanie włosów. Jeżeli z jakichś przyczyn jest to niemożliwe, wówczas lustro może zostać zainstalowane np. na sąsiedniej ścianie lub nad wanną.