Ceramika łazienkowa – rodzaje

Dobrze zaprojektowana łazienka powinna łączyć funkcjonalność z wysokim komfortem użytkowania. Jednym z podstawowych elementów jej wyposażenia jest oczywiście ceramika sanitarna, bez której niemożliwe byłoby wykonywanie prostych codziennych czynności. Jakie rodzaje ceramiki łazienkowej wyróżniamy? Na co należy zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Podpowiadamy.

Rodzaje ceramiki łazienkowej

Ceramika łazienkowa to elementy wyposażenia wykonane z różnych rodzajów ceramiki pokrytej szkliwem. Obejmuje ona takie urządzenia jak umywalki, miski WC oraz bidety.

Umywalki

Zakup ceramiki łazienkowej należy rozpocząć oczywiście od wyboru odpowiedniej umywalki. Jeżeli chodzi o te elementy wyposażenia łazienkowego, to na rynku dostępne są m.in. umywalki ścienne oraz umywalki nadblatowe, które stanowią doskonałe i stylowe uzupełnienie wnętrz urządzanych w stylu nowoczesnym. Co więcej, można je umieszczać zarówno na blacie, jak i meblach łazienkowych.

Miski WC

Miski WC podobnie jak umywalki dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. W tym przypadku do wyboru mamy kompaktowy WC stojący lub WC podwieszane na ścianie, które obecnie cieszą się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Tego typu rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić nieco miejsca w łazience, ale dodatkowo także w znacznym stopniu ułatwia utrzymanie nienagannej czystości we wnętrzu. Choć montaż podwieszanej miski WC niesie ze sobą wiele korzyści, to należy mieć na uwadze fakt, że nie zawsze jest on możliwy. Dużo w tej sytuacji zależy od wielkości oraz ogólnego projektu łazienki.

Bidety

Choć jeszcze do niedawna na ich zakup decydowali się nieliczni, to obecnie bidety stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia nowoczesnej łazienki. Urządzenia te służą przede wszystkim do lepszego zadbania o higienę intymną po skorzystaniu z toalety. Zakup bidetu nie jest obowiązkowy, dlatego też, jeśli posiadasz małą łazienkę, to spokojnie możesz z niego zrezygnować.

Czym kierować się przy wyborze ceramiki łazienkowej?

Wybierając ceramikę łazienkową, szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na jakość jej wykonania. W końcu łazienka jest tym pomieszczeniem, którego nie remontujemy co rok, dlatego też znajdujące się w niej elementy wyposażenia powinny cechować się dużą wytrzymałością i trwałością. Równie istotne jest także dopasowanie odpowiedniego rozmiaru i kształtu poszczególnych elementów. Umywalka, miska WC czy bidet powinny być utrzymane w tej samej stylistyce, dzięki czemu uzyskamy spójną i harmonijną aranżację.