Nowoczesne akcesoria i dodatki łazienkowe – co warto kupić?

Remont łazienki to dość czasochłonny i wymagający proces. Ostatnim etapem prac jest zamontowanie poszczególnych elementów wyposażenia i dobranie odpowiednich akcesoriów łazienkowych. Dzięki nim wnętrze będzie wyglądać estetycznie i przytulnie, zwiększy się także jego funkcjonalność. Jakie dodatki do łazienki wybrać?

Najbardziej przydatne akcesoria łazienkowe

Aby łazienka była w pełni funkcjonalna, warto wyposażyć ją w zestaw praktycznych akcesoriów, które jednocześnie uzupełnią wystrój całej aranżacji. Należą do nich m.in. dozowniki mydła oraz mydelniczki.

Dozowniki mydła to świetna alternatywa dla tradycyjnych mydelniczek. Ze względu na sposób montażu wyróżniamy dozowniki stojące, wiszące oraz nablatowe (np. Gessi Dozownik do Mydła Nablatowy). Oprócz tego, że są one niebywale wygodne w użytkowaniu, to skutecznie zapobiegają osadzaniu się nieestetycznych zanieczyszczeń z mydła. Jeżeli chodzi o klasyczne mydelniczki, to obecnie dużą popularnością cieszą się modele o prostym kształcie i minimalistycznym wykończeniu, które doskonale wpisują się w klimat nowoczesnych łazienek. Świetnym przykładem są mydelniczki stojące z serii DornBracht Mem.

Wieszaki i haczyki na ręczniki to akcesoria uniwersalne, które przydadzą się w każdej łazience. Najtańsze haczyki kosztują kilka złotych i zazwyczaj są mocowane na przyssawkę. Niestety pod wpływem wilgoci bardzo często odpadają, nawet przy niewielkim obciążeniu. Haczyki ścienne wytrzymają o wiele wiecej. Jeśli jesteś miłośnikiem praktycznych rozwiązań, wybierz praktyczną półkę z wieszakiem na ręczniki z serii Bruma Artic.  

To, czego nie powinno zabraknąć w nowoczesnej i funkcjonalnej łazience, to oczywiście uchwyt na papier toaletowy. Warto wiedzieć o tym, że oprócz standardowych ściennych uchwytów, na rynku znajdują się także wielofunkcyjne akcesoria łazienkowe jak np. Gessi Goccia Szczotka do WC Stojąca z uchwytem na papier toaletowy. Rozwiązanie to szczególnie dobrze sprawdzi się w małych wnętrzach. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pięknych i praktycznych akcesoriów łazienkowych najlepszych producentów! Sprawdź koniecznie!

Akcesoria i dodatki do łazienki – o czym pamiętać?

Czym kierować się przy wyborze akcesoriów łazienkowych? To pytanie pojawia się bardzo często. Oczywiście dużą uwagę warto zwrócić na jakość wykonania oraz estetykę wykończenia. Jeżeli chcesz, aby aranżacja łazienki była spójna, wybierz dodatki o pochodzące z tej samej serii, w tym samym kolorze.