Parawany prysznicowe – kiedy się sprawdzają?

Parawany nawannowe z sezonu na sezon cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób urządzających łazienkę. Dzięki temu rozwiązaniu z wanny można korzystać tak, jak z normalnego prysznica. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na zakup parawanu prysznicowego? Poznaj największe zalety i wady tego rozwiązania.

Czy parawan nawannowy to dobre rozwiązanie?

Parawany prysznicowe, nazywane inaczej parawanami nawannowymi są przystosowane do montażu na każdej wannie – niezależnie od jej kształtu oraz materiału wykonania. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na jednoczesny montaż wanny i kabiny prysznicowej. Oszczędność miejsca to nie jedyna zaleta wynikająca z zakupu parawanu nawannowego. Dodatkowa osłona zabezpiecza łazienkę przez przypadkowo rozlaną wodą – o co nie trudno podczas brania prysznica. Jednak czy aby na pewno jest to rozwiązanie dobre dla każdego? Pamiętaj, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przemyśleć wszystkie “za i przeciw”.

Parawany prysznicowe – zalety i wady

Na polskim rynku dostępne są różne rodzaje parawanów prysznicowych. Do tych najpopularniejszych zaliczamy m.in. parawany składane (harmonijkowe), parawany przesuwne oraz parawany wahadłowe. Jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się, czy rozwiązanie 2w1, to na pewno dobry pomysł, przedstawiamy największe zalety, jakie niesie ze sobą montaż parawanu prysznicowego. Jednym z głównych powodów, dla których warto zdecydować się na zastosowanie tego rozwiązania, jest oczywiście zwiększenie funkcjonalności wnętrza. Zakup parawanu nawannowego pozwala zaoszczędzić dodatkowe miejsce, z tego też względu rozwiązanie to znakomicie sprawdzi się w małych łazienkach. Brak konieczności zakupu wanny oraz oddzielnej kabiny prysznicowej jest także bardzo korzystne z punktu ekonomicznego. W tym przypadku całkowity koszt urządzenia łazienki będzie z pewnością niższy niż w sytuacji montażu dwóch osobnych elementów.

Czy z wyborem tego rozwiązania wiążą się jakieś negatywne aspekty? Niestety tak, choć na całe szczęście jest ich niewielkie. Przede wszystkim należy liczyć się z tym, że zakup parawanu wykonanego z wysokiej jakości szkła hartowanego wiąże się z niemałym wydatkiem. Warto pamiętać również o tym, że nie każdy rodzaj parawanu nadaje się do każdego typu wanny.  Co więcej, szklane powierzchnie wymagają regularnego czyszczenia – zacieki z wody czy osady z mydła mogą negatywnie wpływać na estetykę całego wnętrza.