Rodzaje kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe coraz częściej zastępują tradycyjne wanny. Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli, które różnią się od siebie kształtem i sposobem wykonania. Dzięki temu bez względu na to w jakim stylu urządzona jest Twoja łazienka, będziesz mógł znaleźć pasującą do niej kabinę.

Pierwszym etapem będzie wybór miejsca, w którym będzie ona umieszczona. Od tego zależy, czy będzie można tam postawić kabinę wolnostojącą, przyścienną, narożną czy wnękową. W przypadku kabin wolnostojących, będziemy mogli wybrać dowolny kształt. Sytuacja wygląda inaczej, gdy zdecydujemy się na kabinę przyścienną, narożną lub wnękową. Wtedy możliwości są bardziej ograniczone.

http://swiatlazienek.com.pl/p60433,gentry-home-kabina-kwadratowa-drzwi-po-lewej-stronie-scianka-prawa-70×70-cm-dekor-floral-chrom-7002.html

Następnym krokiem będzie wybór tworzywa, z którego zrobione będą ścianki kabiny. Ostatnio bardzo modne są kabiny wykonane w całości ze szkła. Decydując się na hartowane szkło mamy pewność, że będzie ono bezpieczne. Możemy wybierać spośród szkła przezroczystego, matowego, z nadrukiem lub barwionego. Inną propozycją jest akryl, który także pozwala na uzyskanie różnego rodzaju struktur ścian kabiny i odcieni. Jego dodatkową zaletą jest możliwość zamówienia zabezpieczenia ścian kabiny specjalną powłoką chroniącą przed kamieniem.

http://swiatlazienek.com.pl/p53601,novellini-giada-r-kabina-polokragla-z-2-skrzydlami-uchylnymi-profil-chrom-giadnr80-1k.html

W przypadku kabin istotny jest też sposób w jaki będą się otwierać. Możemy wybierać spośród drzwi przesuwnych, zamontowanych na rolkach lub prowadnicach, harmonijkowych, uchylnych czy na zawiasach. W przypadku drzwi otwieranych na zawiasach musimy pamiętać o posiadaniu wystarczającej ilości miejsca, by można było wygodnie z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *