Rodzaje strumieni prysznicowych

Dla wielu z nas zimny prysznic jest nieodłącznym elementem każdego poranka. Każdy ma jednak inne preferencje dotyczące strumienia – jedni wolą czuć na skórze delikatnie spadające krople wody, inni z kolei gustować będą w strumieniu o większej mocy, który zapewni efekt masażu i pozwoli rozluźnić napięte mięśnie.

Obecnie producenci pryszniców oferują modele pryszniców pozwalające uzyskać różne strumienie. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Strumień deszczowy

Ten typ strumienia, jak sama nazwa wskazuje, przypomina spadające na naszą skórę krople deszczu. Nie zapewni nam intensywnego masażu, jednak pozwoli się odprężyć i zrelaksować. Największą przyjemność osiągniemy wtedy gdy wykorzystamy do niego deszczownicę o dużej szerokości. Wadą takiego rozwiązania jest duże zużycie wody.

Strumień pulsacyjny

Dla tych, którzy chcą by prysznic pomógł im rozluźnić mięśnie, polecamy mocny strumień masujący. Zapewni on skuteczny hydromasaż. Świetnie sprawdzi się zarówno wieczorem – po intensywnym treningu, jak i rano, by skutecznie obudzić i dać siłę do działania.

Strumień miękki

Efekt tego typu zostaje osiągnięty przez zmieszanie powietrza z wodą. To właśnie daje wrażenie miękkości. Strumień ten idealnie sprawdzi się podczas długich, relaksujących kąpieli. Dodatkowo, technologia napowietrzania wody zmniejsza jej zużycie.

Strumień mgiełka

Mgiełka wodna daje przyjemne uczucia, pozwala nawilżyć skórę. Jest idealna do schłodzenia twarzy i ciała latem.

 

Chcesz znaleźć słuchawkę prysznicową, którą spełni Twoje oczekiwania? Zapraszamy do Świata Łazienek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *