Lustro kryształowe – moda i elegancja

Lustro to nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki, pełniący zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Wśród dostępnych rodzajów największą sympatią cieszą się lustra kryształowe, które dla wielu są synonimem najwyższej jakości. Jakie cechy posiada lustro kryształowe? Czym kierować się podczas wyboru lustra do łazienki? Podpowiadamy.

Lustro kryształowe – charakterystyka

Obecność lustra w łazience zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania tego pomieszczenia. Dzięki niemu wykonywanie makijaży czy podstawowych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Nowoczesne lustra szklane, potocznie określane lustrami kryształowymi wykonuje się z najwyższej jakości materiałów. Ich cechą charakterystyczną jest precyzyjnie oszlifowana powierzchnia. Idealnie gładka i płaska powierzchnia nie zniekształca odbicia, dzięki czemu lustra kryształowe zyskały duże uznanie wśród naszych najbardziej wymagających klientów.

Lustro kryształowe do łazienki

Lustra kryształowe dostępne w naszym asortymencie wyróżnia nie tylko najwyższa jakość, ale także minimalistyczny design. Prosta forma i surowe wykończenie luster Keuco Plan sprawiają, że idealnie wkomponują się w każdą aranżację. Świetnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym bądź klasycznym, nadając wnętrzu eleganckiego charakteru. To jednak nie wszystko. Obecność dużego lustra w pomieszczeniu sprawia, że wydaje się ono znacznie większe i przestronniejsze, niż jest w rzeczywistości.

Na co zwrócić uwagę wybierając lustro łazienkowe?

Planując zakup nowego lustra łazienkowego, w pierwszej kolejności należy skupić się na doborze jego odpowiedniego rozmiaru. Choć jeszcze do niedawna uważano, że wielkość lustra powinna być równa szerokości umywalki, to dzisiaj w tej kwestii panuje pełna dowolność.

Kolejnym równie ważnym aspektem jest obecność ramy oraz funkcje dodatkowe. Lustra kryształowe dostępne są zarówno w formie surowej, jak i z elegancką, aluminiową ramą. Te pierwsze znakomicie uzupełnią wystrój łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, drugie natomiast będą dobrym wyborem w przypadku łazienek zaaranżowanych w stylu klasycznym lub retro. Ponadto, niektóre z modeli luster kryształowych Keuco Plan wyposażone są w funkcję podświetlania i podgrzewania, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność, komfort użytkowania oraz estetykę wnętrza. Rozwiązanie to w szczególności dedykowane jest posiadaczom małych i ciemnych łazienek.